sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Spróbuj rozplanować sobie wolny czas. Przekonasz się jak wiele dzięki temu zyskasz. Zrób sobie przerwę, żebyś mógł działać na pełnych obrotach

Szukasz miejsca, gdzie masz okazję naprawdę odsapnąć? Dosyć już masz codziennej krzątaniny, nerwów i niepewności? Myślisz o tym, żeby troszeczkę odpocząć od tego zgiełku, co codziennie masz okazję przeżyć?


turyści
Author: Ian Gratton
Source: http://www.flickr.com
Takie myśli pojawiają się w wielu głowach, gdyż znaczna większość z nas zobligowana jest pracowanie, dbać o zwykłe zagadnienia. Życie to nie bajka, więc ciężko spodziewać się, że to się nagle odmieni, jak za pomocą magii. Na szczęście mamy szanse, by chociaż na moment odetchnąć. Oferują to choćby wypady weekendowe. Spośród mnóstwa interesujących miejsc na szczególną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: serwis z ofertami noclegów w Pieninach.

Szczawnica jest to miasto uzdrowiskowe, lezące w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem rzeki Dunajec. Duża część obszarów położona jest już na obszarze Beskidu Sądeckiego, z kolei za doliną potoku Grajcarka mamy okazję już podziwiać Pieniny. To właśnie infrastruktura miasteczka leży między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest zlokalizowana w Beskidzie Sądeckim. Miasto leży dość wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Trochę historii. Pierwsze zapiski o Szczawnicy, to wspomnienia pochodzące z 1413 roku, chociaż osady na tym terenie były tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, ale już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I była nią do 1889 roku. Po pierwszym rozbiorze Polski, Szczawnica była pod zaborem austriackim.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej strony, gdzie znajdziesz szczegółowe posty - najedź na link ciekawe miejsca zakopane.

W 1828 roku Szczawnicę wykupili Stefan i Józefina Szalayowie, później zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Dzisiaj Szczawnica to jedno z najlepiej znanych i modnych uzdrowisk.

turyści
Author: Ian Gratton
Source: http://www.flickr.com
Długowieczna tradycja i wspaniały klimat sprawiają, że opłaca się tu przybyć o każdej porze roku. Co ważne, kiedy już zatrzymamy się w Szczawnicy nie możemy sobie odmówić szansy podróży trasami Pienin. Jest to pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Stanowi najwyższą cześć dość długiego, ale porozdzielanego pasa wapieni. Z pewnością warto zobaczyć ten region latem, ale i w zimę, zauważyć jak przyroda zbiera się do snu na jesień i jaki jest spokój zimą. Warto znaleźć noclegi przez internet wpisując na przykład pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.