sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób i kiedy odpocząć w górach czyli krótki przegląd oferty turystycznej na południu naszego kraju.

Ostatni tydzień grudnia dla jednym jest czasem wytężonego wysiłku, ponieważ kończy się stary rok, z kolei inni mogą sobie wziąć kilka dni urlopu, i przy dobrym układzie kalendarza będą mieli nawet półtora tygodnia wolnego. Zdecydowana większość ludzi święta spędza w tradycyjny sposób, z najbliższą rodziną przy wigilijnym stole. Lecz coraz częściej można zauważyć trend na wyjazdy świąteczne, szczególnie góry Bieszczady się cieszą ogromną popularnością o tej porze roku.

Romantyczna kolacja we dwoje
Author: Hotel Zamek Lubliniec
Source: Hotel Zamek Lubliniec
W rosnącej liczbie obiektów noclegowych pojawiają się w ofercie turnusy świąteczne, pobyt może wtedy trwać od początku świątecznego okresu aż pierwszego stycznia. I jak okazuje się coraz częściej, na tak zorganizowane święta w górach jest coraz większa liczba chętnych. Niektóre osoby po całym roku biegania, wytężonej pracy i mnóstwa codziennych obowiązków na samą myśl o trzydniowych porządkach przestają mieć chęci na świętowanie. Dla takich osób dużo bardziej przyjemne może być udanie się z całą rodziną na parę dni i prawdziwy wypoczynek we wspólnym gronie, niż spędzenie tego czasu na staniu w kuchni czy sprzątaniu mieszkania, co w wielu przypadkach kończy się kłótniami i zepsutą atmosferą.

Lecz Bieszczady to doskonałe miejsce nie tylko na święta czy nowy rok - odpoczywać w nich można praktycznie każdą porą roku, i za każdym razem coś interesującego mogą zaoferować (wypoczynek w Bieszczadach). W większości górskich miejscowości wypoczynkowych dostępna jest szeroka, całoroczna propozycja miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie i cenach.Dla chcących spędzić miły weekend we dwoje sporo mogą zaoferować eleganckie i nowoczesne pensjonaty i hotele. Szkolne wycieczki będą bardziej zainteresowane domami wczasowymi, a oprócz tego dostępnych jest bardzo dużo prywatnych kwater na rodzinny wyjazd. Zima w Bieszczadach to oczywiście szaleństwo na śniegu, na narciarzy wyczekują setki stoków i kilometry tras mających zróżnicowany stopień zaawansowania. Za to pozostałe pory roku to czas górskich wędrówek, wtedy właśnie na szlakach można spotkać ogromną liczbę turystów z całego kraju.