sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Aktywne spędzanie czasu wolnego, czyli tylko w ten sposób będziesz zdrowy - czytaj nieco więcej

Jeszcze wcale nie tak dawno temu bardzo duża liczba Polaków decydowała się na pasywny tryb życia. Nawet nie miało większego znaczenia to, jaki program TV właśnie oglądamy. Istotnym było to, aby wieczór był spędzony w towarzystwie telewizora. Teraz sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Nawet jeśli oglądamy jakiś program TV, to nie jest to już główny sposób w jaki spędzamy wolny czas.
Atrakcyjny tryb życia stał się niezwykle popularny wśród Polaków. Równocześnie każdego dnia grupa ta się zwiększa. Wiemy już doskonale, że spędzanie czasu na kanapie czy przed ekranem telewizora nie zapewni nam zdrowia i kondycji. Pasywny tryb życia połączony jeszcze z nieodpowiednią dietą to zawsze zwiększone ryzyko zawału serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Każdy, kto chce uniknąć tak poważnych kłopotów zdrowotnych musi poprawić swoją kondycję fizyczną. Wśród rodzajów aktywności, które w naszym kraju cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością wymienić należy bieganie.
telewizor plazmowy
Author: Andrew Girdwood
Source: http://www.flickr.com
Obecnie biegają osoby w różnych stadium zaawansowania. Bez większego znaczenia jest tutaj płeć czy praca jaką mamy. Decydując się na bieganie, nie można zapominać o kupieniu dobrych butów. Mają one za zadanie zapewnić komfort, ale chronią także stawy przed urazami. Uprawiając tę dyscyplinę sportową w zwykłych butach, które nie są dostosowane do tej formy aktywności, można zafundować sobie porządny ból stóp oraz kręgosłupa. A wtedy na kolejny dzień biegania będzie naprawdę trudno się zdecydować.


Innym typem aktywności, który cieszy się ogromną popularnością jest jazda na rowerze. O ile bieganie nie jest rozwiązaniem dla wszystkich, o tyle na rower mogą zdecydować się nawet te osoby, które przeszły wylew lub nie bardzo dobrze czują się. Trzeba jednak wiedzieć, że w ich przypadku wskazana jest jazda w wolnym tempie. Wszelkie szaleństwa nie przysłużą się organizmowi. Rower doskonale sprawdza się w letnie miesiące jako odreagowanie po pracy. Mogą na nim jeździć tak dzieci, jak i osoby w wieku podeszłym. Kiedy więc za oknem zrobi się ciepło, warto postawić na rowerową wycieczkę za miasto. To odpoczynek oraz zdrowie w jednym! Bez najmniejszych wątpliwości rower jest bardzo dobrym sposobem na aktywność fizyczną.