sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Pomysł na weekend - kajaki

zbliża się wielkimi krokami, ale ciągle jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje minęły, to możemy wykorzystywać ładne weekendy na wypoczynek na dworze. Opcji jest bardzo wiele, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek płynie w Polsce sporo, więc zwykle nawet nie musimy daleko jechać, aby tej aktywności zaznać. Oczywiście najlepsze miejsca na spływy to Mazury. Tam można znaleźć wiele pięknych dopływów, buchających kolorami zakątków.


kaylon.pl - wypożyczalnia kajaków Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie możemy urządzić sobie jednodniowy spływ kajakowy. W zasadzie w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (więcej na stronie: firmy organizującej spływy kajakowe). Gdy nie wiemy jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, można też zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku jest dość łatwe. Oczywiście, musimy uważać na pływające po wodzie gałęzie czy wystające głazy albo płytkie miejsca, ale wystarczy parę wskazówek przewodnika, abyśmy dobrze sobie poradzili. Naturalnie zawsze należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Kajaki to wspaniały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Owszem musimy się namachać wiosłem, lecz zazwyczaj okolica jest tak urokliwa, wiosłowaniu towarzyszy tyle wspaniałych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Nie zapomnijmy, by do spływu właściwie się przygotować. Załóżmy prędko wysychające ubrania, strój kąpielowy, coś na głowę. Kiedy świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie ochronnym - na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.
Powinniśmy też zapakować cienkie rękawiczki, żeby nie nabawić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście musimy także odpowiednio schować ważne przedmioty, jak kluczyki do auta, komórka czy dokumenty. W takim wypadku idealnie sprawdzą się hermetycznie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają to do siebie, że można je podrzeć, a ponadto nie jesteśmy w stanie szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy dobrze przygotowani - ku przygodzie!