sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Internet – jak na nas wpływa, co proponuje, czym zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez Internetu. To w nim toczy się spora część życia prywatnego oraz zawodowego każdego z nas.
Internet to skarbnica wiedzy, jesteśmy w stanie wyszukać w nim niemal wszystko, czego potrzebujemy. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś w modzie było pisanie listów tradycyjnych. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać przez wiele tygodni, a czasem miesiącami .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-wplywa-na-zachowania-konsumentowgrama i w mgnieniu oka mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy urządzić spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Efekt jest taki, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu. Tempo życia jest coraz szybsze (czytaj, co to jest mem). Śpieszymy się z domu do pracy,czytaj, co to jest mem pracy do domu. Prościej jest więc w parę chwil napisać maila niż planować spotkanie w kawiarni, które z pewnością zajmie nam minimum godzinę z wypełnionego grafiku.
Social media spełniają znaczną rolę w obecnej rzeczywistości i one także oddziałują na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie dzwonimy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z powalającą większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich byśmy nie rozpoznali. Innym, swego rodzaju, wyznacznikiem Internetowej przestrzeni są memy. Co to jest mem? Niełatwo go opisać, choć wielu użytkowników Internetu z pewnością się z nim minimalnie raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można stwierdzić, że poznaj bliżej portal AlterWEBacja, która niekoniecznie musi być wyrażona w formie słownej, może przybrać postać obrazka. Może być sarkastyczna, żartobliwa, ważne, by przyciągała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele mocnych stron. Możemy w nim szybko i sprawnie odnaleźć informacje na wiele tematów. Z Internetu mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są też darmowe systemy operacyjne.