sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Korzystne i złe strony obecnej telewizji

Telewizja to medium znane już od wielu dziesięcioleci. Przez te wszystkie lata w telewizji sporo się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko spraw technologicznych związany z telewizorami, choć to rzeczywiście było niezwykle istotne. Od bardzo długiego czasu można także napotkać na opinie, według których jest to medium wykorzystywane do wywierania wpływów i sama w sobie jest niezwykle niebezpieczna.

Telewizja
Author: LG전자
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy można obserwować dość znaczny spadek powszechności tego środka przekazu, co wynika jednoznacznie z wielkiej popularności Internetu. Jednak ciągle telewizja posiada wielkie rzesze miłośników w bardzo różnym wieku. Oglądanie telewizji niesie za sobą zarówno wady, jak i niekorzystne strony. Rzecz jasna zasadnicza sprawa odnosi się tak jak w sytuacji większości mediów do umiaru w oglądaniu, który pozwala na zachowanie obiektywizmu. Generalnie aktualnie niezwykle popularna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do dyspozycji bardzo wiele różnych programów. O aktualnej ofercie dostawców można uzyskać informacje wyszukując w Internecie hasło „telewizja (zobacz - program tv – TVN7) cyfrowa we Wrocławiu”.

Ogromny zasób kanałów i programów

Jak już było uprzednio wspomniane, obecnie telewizja cyfrowa ma do zaoferowania ogromny wybór jeśli chodzi o kanały. Zresztą ich ogólna ilość stale rośnie, ponieważ nieustannie wymyśla się nowe, przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Przykładowo w ostatnich latach wprowadzono bardzo wiele kanałów telewizyjnych dedykowanych przedstawicielom poszczególnych płci. W tym zbiorze znajdują się przykładowo liczne programy poświęcone tematyce związanej z kuchnią i kulinariami, które ze swej natury często dedykowane są kobietom. W opozycji do nich stoją takie, które zajmują się na przykład motoryzacją.Marnowanie wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000
Author: Philips
Source: Philips
Za jedną z podstawowych wad telewizji uważane jest to, że jest ona „pożeraczem czasu”. Wiele osób bowiem marnotrawi przed telewizorem zbyt długi czas, przeznaczając na to przykładowo wszystkie wolne chwile. Oglądanie telewizji może być bardzo ciekawą rozrywką czy metodą odpoczynku tylko wówczas, gdy czyni się to raz na jakiś czas. Od tej czynności można się bardzo łatwo uzależnić. Bardzo często słyszy się krytykę w odniesieniu rodziców, którzy zamiast spędzać czas ze swoimi dziećmi sadzają je przed telewizorem.