sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Rola muzyki w codziennym życiu

O tym iż muzyka pełni w naszym życiu ważką rolę przekonywać nikogo nie potrzeba. Od dziecięcych lat ją słyszymy. Prawdopodobnie co najmniej raz w życiu ktoś śpiewał nam do snu. Może była to babcia a może mama bądź ciocia. Psycholodzy uważają że to czego słuchamy w dzieciństwie ma wpływ na nasze gusta muzyczne w dorosłym życiu. Może jest coś w tym, bo jedną z niewielu rzeczy jakie pamiętam z najwcześniejszego dzieciństwa są płyty dziadka z muzyką klasyczną i ma ona dla mnie pewien specjalny urok.
Choć moje późniejsze preferencje muzyczne bywały dalekie od tych płyt zawsze rozpoznawałem gdy w jakiejś rockowej piosence dało się słyszeć odniesienia klasyczne. Zobacz również: Muzyka w reklamach
Muzyka od zawsze służyła rozrywce. Najpierw to była muzyka na żywo, do tańca. Wraz z początkami kina jej rola nieco się rozszerzyła, muzyka wzbogacała oraz uwydatniała fabułę. W jego początkowym okresie była ona równie ważka jak sam obraz. Wraz z odkryciem gry komputerowej zaistniała muzyka do gier.
Muzyka dla każdego
Author: Ethan Hein
Source: http://www.flickr.com
Jej rozwój przebiegał nadzwyczaj dynamicznie. Wpierw były to nieskomplikowane, króciutkie melodyjki, zaś obecnie muzyka do gier zdobywa sobie miejsce równowartościowe jej starszej siostrze - muzyce filmowej. Tak samo jak muzykę do filmów komponują ją najbardziej popularni kompozytorzy lub też kapele muzyczne. Tak więc energiczny wykonawca ma niemałą gamę możliwości.
Muzyka jest również ważnym elementem reklamy. Muzyka do reklamy ma przede wszystkim podkreślić jej treść. Wyjątkowo ważką funkcję odgrywa ona w reklamie w radio. Nie ma tam przecież obrazu a trzeba w pewien sposób przekazać emocje jakie stanowią siłę reklamy. W roli muzyki do reklamy obecnie wykorzystywane są częstokroć kawałki popularne i lubiane. Najczęściej mają one podkreślić styl życia jaki promuje reklama lub też wzmocnić pozytywne uczucia jakie ma wzbudzić. Jako przykład może tutaj posłużyć użycie części utworów Chopina w reklamie towarzystwa ubezpieczeniowego. Autor:
Naturalnie zdarza się że muzyka do reklamy wypromuje jakiś hit. Jest to też jakiś sposób aby młody mało znany wykonawca stał się rozpoznawalny, szczególnie obecnie w dobie internetu kiedy stosunkowo łatwo można zidentyfikować wykonawcę utworu jaki szczególnie wpadł nam w ucho.