sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jaką rolę pełni obecnie telewizja?

Od momentu, gdy na świecie zjawił się fascynujący wynalazek telewizji, rasa ludzka zwariowała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się przedmiotem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Dzisiaj telewizor jest stałym elementem naszego życia. Jest on obowiązkowym sprzętem wyposażenia dowolnego mieszkania. Zajmuje on też centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na większą liczbę odbiorników, tak by każdy domownik posiadał możliwość wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zazwyczaj kończą się bójki o władzę nad pilotem.


Telewizja jest dla nas odskocznią od problemów codzienności. Lubimy po stresującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony serial. Przemęczeni całodzienną gonitwą jesteśmy żądni przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś głębszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad programem telewizyjnym zebrały się gradowe chmury. Ze wszystkich stron słychać oburzone głosy, które twierdzą, że jakość programów, pokazywanych w dzisiejszej telewizji, znajduje się na niepokojąco niskim poziomie.

Chcemy zaprezentować Ci kolejny nasz wpis - mamy nadzieję, że będzie Ci się podobał. Aby go przeczytać, najedź na link tu... i już.

Narzekamy na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne dowcipy i przerost formy nad treścią. Dzisiaj program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy w takim razie telewizja utraciła swoją misję?

program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, w takim samym stopniu telewizja, jak i pozostałe media, po prostu podąża za duchem czasów i podporządkowuje się oczekiwaniom widzów. Jeżeli jakiś serial nie ma wymaganej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Nie zapominajmy również, że preferencje są różne. Dla wielbicieli wysokiej kultury istnieją tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp.
Taka wielorakość jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasem ochotę na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej mamy teraz prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.