sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Jak zorganizować firmową imprezę?

Firmowa impreza to idealny sposób na zintegrowanie pracobiorców a także poprawienie atmosfery panującej w biurze.


Przygotowanie jej może się wydawać karkołomnym i pracochłonnym obowiązkiem, jednakże dobry plan działania pozwoli się z nim szybko uporać.


kwiaty
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


O czym powinniśmy pamiętać, organizując imprezy firmowe? Pierwszym etapem musi być zdefiniowanie celu przyjęcia – czyli tego, co chcemy poprzez nią osiągnąć – zaś następnym priorytetyzowanie zadań. Zapoznawanie nowych pracobiorców z resztą zespołu wymaga skoncentrowania się na rozrywkowym aspekcie imprezy, bo w luźnej atmosferze nawiązywanie kontaktów jest znacznie prostsze. Nagradzając konkretne osoby za zrealizowane ponad program zamiary, chlebodawca oczekuje, iż pozostali zatrudnieni poczują się zmotywowani do akcji i poprawią swe wyniki. Przyjęcia w stylu team building mają z kolei za zadanie usprawnić komunikację oraz uefektywniać współpracę pomiędzy poszczególnymi sekcjami. Najmniej efektywne są konwenty okazjonalne, dla przykładu bożonarodzeniowe czy też wielkanocne, jakie nie będą mieć uściślonego celu, a pracownicy z reguły prędko je opuszczają.


Pewnym z najistotniejszych zadań w trakcie organizacji imprezy firmowej będzie dobór miejsca, w jakim się ona odbędzie. Musi być ono na tyle ogromne, ażeby zmieściło wszystkich pracobiorców, a ponadto eleganckie jak też dobrze skomunikowane z miastem.
Dobrym wyborem będzie hotel, jaki nie tylko dysponuje obszernymi salami wyposażonymi w nowoczesny ekwipunek audiowizualny – między innymi rozwijany ekran, rzutnik, mikrofon bądź nagłośnienie – a także profesjonalne oświetlenie, ale też proponuje dużo dodatkowych usług takich jak na przykład catering.