sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Język angielski jest obecny wszędzie. Jak chcemy sprawnie poruszać się w rzeczywistości, trzeba go znać, chociaż na poziomie podstawowym

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez języka angielskiego. To już tak powszechny język w wielu dziedzinach, że nikt nawet nie ma co do tego obiekcji. Język używany jest w konwersacjach pomiędzy znajomymi z różnych części świata, jest angielski w biznesie, tak więc mamy mnóstwo specjalistycznego słownictwa. Jest także angielski wykładowy, po angielsku też czytamy i słuchamy różnorodnych ciekawych audycji. Należy powiedzieć otwarcie, iż brak znajomości angielskiego to dość konkretna przeszkoda do korzystania z wielu możliwości.

sprawdź więcej w sklepie interetowym
Author: Graham Campbell
Source: http://www.flickr.com
Nikt nie mówi, iż należy od razu znać perfekcyjnie angielski. Angielski dla zaawansowanych jest wtedy, kiedy opanowaliśmy już rzeczywiście dobrze podstawy, a konwersujemy na średnim poziomie - sklep - oferta kursów językowych. Do takiego poziomu niezbędne jest trochę czasu, chociaż są osoby, jakie uczą się prędzej i bardzo wolno. Niemniej, każdy może nauczyć się tego języka, co udowadniają przykłady z różnych stron świata. Szczególnie mogą zaimponować Azjaci, gdyż dla nich angielski to zupełnie obcy kulturowo język. Wiadomo, są wyjątki, bo np. Hindusi znają świetnie angielski, lecz to przez brytyjski kolonializm. Mimo to, Azjatom na pewno trudniej nauczyć się języka angielskiego niż ludziom z Europy. To tak jakby nauczyć się chińskiego.Tak naprawdę, coraz większa ilość osób się o to stara, ale powiedzmy sobie szczerze, iż aby to zrobić warto naprawdę się przyłożyć i to przez długi czas. Angielski jest aAngielski (sprawdź nas)a rynku pracy. W sumie dzisiaj szukając pracy nie mamy co oczekiwać na coś ekstra, jeśli nie znamy angielskiego.

Nauka angielskiego na kursie
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com
Wiele dużych firm poszukuje u nas pracowników, lecz najbardziej istotny wymóg to język obcy, bo to międzynarodowy język biznesu. Jeżeli wiele osób, z różnych części świata, ma się jakoś porozumieć, to musi mieć taki sam język. Nikt tak naprawdę nie będzie uczył języka polskiego, ponieważ z jednej strony to bardzo ciężki język, z drugiej raczej niezbyt przydatny.

Podobnie Polak nie będzie uczył się języka hiszpańskiego, jak może się dogadać z Hiszpanem w języku angielskim. Język angielski to takie esperanto, bo w każdy zakątku globu jesteśmy w stanie się porozumieć, nawet rozumiejąc pojedyncze słowa. Dzięki temu możliwe jest zdobycie ważnych informacji, na przykład, gdy jesteśmy zdenerwowani i nie wiemy, gdzie jechać dalej.