sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Pomysłowa zabawa w oparciu na kultowych grach typu escape room.

Osoba, aby poprawić swoje samopoczucie, zdrowie a także żeby rozjaśnić szarość dnia powszedniego poszukuje rozrywki. Popularnymi rozrywkami z jakich korzystali ludzie to: kino, sztuka teatralna oraz wszelkiego typu sporty. Jednak z czasem owego typu przyjemności mają prawo się znudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Stąd od lat ludzie szukali alternatywnych rozrywek. Część jest przyjemnościami radykalnymi, które bardzo podnoszą poziom suprareniny w organizmie. A niektóre są rozrywkami bardzo flegmatycznymi, którym poddajemy się najczęściej w naszych czterech ścianach. Do tego typu rozrywek należą: czytanie książek, różnego typu robótki ręczne. Tymczasem co do przyjemności tych wyjątkowo skrajnych zaliczylibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Tymczasem, to też są przyjemności, które z czasem mają prawo się znudzić.

Wskutek tego powstały zabawy rodzaju escape room. Spis dostępnych miesc: http://lockme.pl/gdansk/ Gracze dobrowolnie zostają uwięzieni w pomieszczeniu pełnym zagadek oraz układanek. Muszą uwolnić się w danym czasie. Najczęściej czas na rozstrzygnięcie zadania w pomieszczeniu to 45 bądź 60 min. Eksodus z takiego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Jest to rozrywka (dowiedz się więcej) drużynowa, która oczekuje od swoich graczy: dynamicznego łączenia argumentów, spostrzegawczości i kreatywności oraz co najważniejsze dobrego planowania.

escape room
Author: thornet_
Source: http://www.flickr.com
Gra przeznaczona jest dla osób starszych, jak i dodatkowo dla dzieci pod szczegółową pieczą twórców pomieszczeń oraz rodziców mogą wziąć udział. Pomieszczenia tworzone są w różnorodnych poziomach trudności oraz przeróżnej tematyce. Kreowane są postaciami dokumentalnymi - (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych domach - (schron, sejf bankowy) jak i wydarzeniami oraz sytuacjami rzeczywistymi - (bunt w więzieniu oraz operacja X). Rozrywka (marka Eswing) została zrobiona w taki sposób, aby bez współpracy zespołu wydostanie się z niej było bezwzględnie niemożliwe. Konieczna jest wzajemna gra pomiędzy każdymi uczestnikami.Podsumowując: nową alternatywą dla obecnych przyjemności jest gra escape room, jaka powstała na bazie gry komputerowej typu escape the room. Została ona przeniesiona ze świata fikcji do realnego. Dziś w Polsce ta rozrywka raduje się stale, dynamicznie rosnącą popularnością. Osoby, które znudziły się dotychczas dostępnymi rozrywkami powinny spróbować alternatywy: escape room, które dziś dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: http://lockme.pl/katowice/