sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Czy galeria rzeźby jest dobrym obiektem do zrelaksowania się i ukulturalnienia?

Egzystujemy w niezwykle szybkich czasach. Obywatele ciągle gonią za pieniędzmi i karierą. Coraz wybitniej odczuwa się brak czasu na spotkanie w gronie rodziny. Nie ma na to zwyczajnie w świecie czasu. Na dodatek polskie społeczeństwo trawi choroba depresji. Ludzie czują się samotnymi wyspami, gdyż nie utrzymują kontaktów z bliskimi. Naukowcy radzą, że dobrym pomysłem na uporanie się z depresją jest ruch na świeżym powietrzu. Zalecają odpoczynek na łonie natury. A może dobrym pomysłem wybrnięcia z tych kłopotów jest sztuka? Niewątpliwie galeria rzeźby jest sprawdzonym rozwiązaniem na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół.
rzeźba
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że natura działa kojąco na sferę psychiki człowieka. Podobnie jest także z kulturą. Ludzie wrażliwi w zetknięciu z dziełami sztuki wypoczywają. Dzieło artysty pomaga oderwać się od zmartwień dnia codziennego i przenieść się do innego świata. O ile nie ma potrzeby zachęcać do odwiedzania galerii z malowidłami, to jednak rzeźba nie cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem. A powinno to się zmienić, bo przebywanie z tym rodzajem sztuki upoważnia zetknąć się w sposób materialny z przyrodą. Jak by nie było rzeźba jest niczym inny, jak kawałkiem drzewa, który był poddany obrabianiu. Wpadł we wprawione ręce artysty, który nadał mu nowy sens i nowe przeznaczenie. Bieg ten przypomina prace szlifierskie. Jest on podobny do obróbki diamentu, który po pewnym czasie staje się pięknym brylantem. Tak samo jest z drzewem czy innym tworzywem, które przybiera piękne, nieznane do tego czasu kształty na skutek rzeźbienia. Powyższe cechy świadczą o tym, że obcowanie z rzeźbą jest porządnym pomysłem na oderwanie się od trudów dnia codziennego i wyjścia z domu i podjęcia walki z depresją.

Gdy uznasz, że warto poznać większą ilość szczegółów związanych z omawianą tu tematyką, zerknij pod link (https://www.touchofart.eu/galeria/Pablo-Picasso/) - tam znajdziesz podobne zagadnienia.
Galeria rzeźby pozwala zarazem na odnowienie więzów interpersonalnych. Zamiast siedzieć przed telewizorem warto jest udać się w to miejsce. Rodzice powinni zabrać swoje dzieci, aby przedstawić im dorobek kulturalny swojego regionu czy nawet ojczyzny. Jak by nie było wiele rzeźb jest wyrabianych przez lokalnych artystów, którzy cenią lokalną kulturę. Za sprawą ich mozolnej twórczości jest możliwe zetknięcie się z nią i na nowo odkrycie niekiedy utraconej tożsamości.