sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Doskonały pomysł na letnią przygodę na np. większych akwenach wodnych

wczasy nad wodą to wspaniały sposób na spędzenie paru ciepłych tygodni. W czasie tego wypoczynku moglibyśmy zwyczajnie opalać się na plaży, bądź poszukiwać w większym stopniu aktywnych rozrywek.
Jeśli preferujemy właśnie taką formę spędzania czasu, możemy skorzystać z pewnej wypożyczalni oraz wynająć na np. kilka dni rower wodny, łódkę bądź nawet jakiś jacht (więcej na stronie).


wynajem jachtów
Author: Graeme Churchard
Source: http://www.flickr.com


Trzeba tu podkreślić, że do wypożyczenia (zwłaszcza tych większych) jednostek pływających, trzeba posiadać aktualny patent np. żeglarza motorowodnego. Podobnie jak prawo jazdy posiada swe kategorie, tak i patent mógłby tyczyć się różnych jednostek pływających. A są jachty posiadające żagle, spalinowe czy z połączeniem takich obu napędów. Opłata za wynajęcie jachtu oscyluje koło kwoty 50-100 zł za dobę, lecz to zależy m.in. od jego wielkości, napędu czy wyposażenia jachtu. Oczywiście każdy z nich powinien mieć własny ekwipunek (genua z rollerem) oraz swe wyposażenie standardowe. W tym haki, liny cumownicze, kotwicę czy też trap.


Jeżeli wybierzemy wynajem jachtów, to powinniśmy skontaktować się z oferującą taką usługę spółką i stosownie wcześniej uzgodnić wszystkie szczegóły. Praktycznie we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jachtów oraz okresów ich wynajęcia.
Niezależnie od rodzaju wyposażenia przykładowo kambuza, czyli kuchni w różnego typu patelnie, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht ma pełne oprzyrządowanie bezpieczeństwa (flary oraz gaśnice) i oprzyrządowanie nawigacyjne, zatem kompas oraz echosondę. Wtedy, jeśli posiadamy ponadto duże doświadczenie, możemy wynająć jacht nawet na znaczny rejs oceaniczny.