sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Robienie zakupów w galerii handlowej jest męczące

Aktualnie w zasadzie niezbędnym elementem wszystkich większych miast jest galeria handlowa. Takie miejsca bardzo często tworzone są także w mniejszych miastach, w których liczy się na zysk z działania centrum, choć istnienie takiej galerii w takich miejscowościach często się nie opłaca. Centra takie to miejsca, które mają na celu w pierwszej kolejności zebrać w jednym miejscu dużo różnych punktów, udostępniających zróżnicowane usługi. Oczywiście większości ludzi takie centra kojarzą się w pierwszej kolejności ze sklepami z odzieżą, jakich faktycznie jest tam najwięcej.


centrum handlowe
Author: XTRAICE Ecological ice
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu często można usłyszeć opinię, według której tego rodzaju galerie są rajem dla pań uwielbiających zakupy. Poza sklepami odzieżowymi pojawiają się tam praktycznie zawsze strefy gastronomiczne. Bywają tam także chociażby księgarnie i sklepy z muzyką, jak również apteki i sklepy spożywcze. Galerie takie często umieszcza się w niezwykle nowoczesnych budynkach, w których przewidziane są różnego rodzaju atrakcje, takie jak punkt widokowy na najwyższym poziomie.


Sieciówki odzieżowe

Jak już zostało wspomniane, znaczną część centrów handlowych zajmują sklepy z odzieżą. Są to najczęściej różnorodne sklepy sieciowe, czyli takie, których placówki można spotkać w wielu różnorodnych miastach, a niejednokrotnie także w różnych państwach. Asortyment takich sklepów to odzież i dodatki tak dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Zdarzają się również sklepy wyłącznie z obuwiem. Jeżeli chodzi o odzież, to często zdarza się, że reprezentują one niską jakość w porównaniu do kosztów. Przykładowo galeria (sprawdź ofertę) handlowa w Krakowie jest miejscem, gdzie takich sklepów jest bardzo dużo (dowiedz się więcej).


Co można zjeść w centrum handlowym

centrum handlowe
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Opisane strefy gastronomiczne tworzą specyficzny element powtarzający się w sumie w każdym centrum handlowym. Strefa taka umieszczona jest zwykle na jednym z wyższych pięter budynku. Znajdują się tam lokale gastronomiczne, które jednak zazwyczaj nie są bardzo wysokiej jakości. W większości przypadków są to typowe bary typu fast-food, czyli oferujące przykładowo frytki i hamburgery. Bywają tam także lokale oferujące potrawy orientalne.