sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Nauka okazuje się kluczowa dla przyszłości, znajdź dla swojego potomka idealne liceum

Nauka w szkole średniej okazuje się ważnym momentem w rozwoju dziecka, który pozwala przyszykować się do wkroczenia w dorosłe życie i gotuje do łatwiejszego zadecydowania w kwestii zawodowej drogi. Niezwykle istotne jest, by znaleźć odpowiednie liceum, jakie doskonale przygotuje do nauki na wyższej uczelni.
Dowiedz się, jak postępuje rekrutacja w twoim mieście

Uczniowie gimnazjów zawczasu powinni zdobyć informacje, jak wygląda procedura rekrutacji do szkół średnich. Mogą tego dokonać w internecie, wprowadzając hasło "rekrutacja liceum" albo porozumieć się z nauczycielem swojej klasy. Należy pamiętać, że obecna rekrutacja do liceum przeprowadzana bywa między innymi drogą elektroniczną i to właśnie w wygenerowanym wniosku wpisuje się noty oraz rezultaty testów gimnazjalnych, a w późniejszym czasie z wydrukiem i innymi ważnymi dokumentami stawia się w siedzibie szkoły, aby wnioskować o przyjęcie do nauki. Lista rekrutowanych kandydatów ukazuje się już po paru dniach, tak aby nieprzyjęci uczniowie mogli poszukiwać miejsc w innych placówkach.

Jakie liceum okaże się najlepsze?

Wybór odpowiedniego liceum, które zagwarantuje najwyższy standard nauki i pomyślny start w dorosłość, nie bywa wcale łatwy. W tej sytuacji bardzo ważną rolą jest pomoc rodziców, którzy pomogą wybrać odpowiednią placówkę i pomogą załatwić wszystkie formalności. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z trybem nauczania w danej placówce i porównać go z zamierzeniami w kwestii studiów nastolatka. Kiedy uczeń wyśmienicie czuje się w kontakcie z naukami ścisłymi, pomyślnie będzie, jeżeli zacznie naukę w liceum o profilu matematycznym. Kiedy dziecko nie ma sprecyzowanych zainteresowań oraz planów, lepsza będzie szkoła o charakterze ogólnym.

Liceum prywatne czy publiczne?Mnóstwo rodziców zadaje sobie pytanie, czy opłaca się posłać dziecko do prywatnej szkoły. Trzeba jednak pamiętać, że państwowe szkoły też wyróżniają się bardzo dobrym poziomem, a ich atutem okazuje się bezpłatna nauka (dajmy na to tutaj: ), gdyż nie pobiera się opłat za czesne. Licea publiczne cieszą się też dużą renomą i wspaniale przygotowują do dalszej edukacji na wybranych uczelniach, więc gdy rodziny nie stać na prywatną szkołę, nie powinni wcale troskać się o przyszłość swej pociechy.