sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Zmotywowanie się do pracy. W jaki sposób poszerzać swoje pasje?

Bardzo dużo pisze się ostatnio o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o uporządkowanie dnia czy pracy, lecz o rozwijające spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić przykładowo na rozwijanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz
Author: Richard Pearson
Source: http://www.flickr.com
Niemalże każdy z nas pragnie robić w życiu wyłącznie to, co lubi i co sprawia wielką przyjemność. W związku z tym warto poszerzać swoje talenty, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania zrobić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzamy przez komputerem. Nawet jeżeli próbujemy coś wykonać, wielokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie "pożeracze czasu" mogą sprawić, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się po prostu zmarnowany. W jaki sposób temu zapobiegać?Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmów o rysowaniu przerzucamy się na zabawne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach stają się aplikacje, za pomocą których możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli ich otworzyć. Dodatkowo warto wyłączyć połączenie z Internetem w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku
Author: Ettore Bechis
Source: http://www.flickr.com
Świetne będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie odpowiedniego miejsca powinno być łatwe. Na przykład jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (sprawdź program kursu). Rzecz jasna warto dopasować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wówczas odnalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie (http://www.sigma-chelm.pl/prawo-jazdy-kat-a1/) pod ten link. Przeczytasz tam teksty napisane przy wykorzystaniu zbliżonej retoryki.

Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemal wszystko można znaleźć w sieci, nauka rysunku również nie powinna sprawiać najmniejszego kłopotu.

Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu musi być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na spełnienie. Dlatego też walczmy z "rozpraszaczami" i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.