sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Zwierzę świetnym przyjacielem dziecka czyli zalety i wady posiadania takiego pupila w swoim mieszkaniu

Każde dziecko ma taki czas w życiu, że zaczyna pragnąć dostać zwierzaka. Może to być chociażby mały kiciuś, ale ma być coś, czym da się zajmować. Z tym zajmowaniem rzecz jasna dość różnie bywa.


Pies
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com
Lecz ideą posiadania zwierzaka bynajmniej nie jest wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć bycia wyżej w domowej hierarchii niż nowo przybyła istota mniejsza, która nareszcie zajmie niechciany szczebel rodzinnej drabiny społecznej.

To może dać maluchowi uczucie, że jest większe i dojrzalsze, bo przecież jest ktoś mniejszy od niego. Jednak zwierzak w domu ma niewątpliwie swoje plusy. Przy okazji dowartościowywania się, pociecha uczy się również troski o mniejszą istotkę, zależną całkowicie od domowników, wytwarza sobie stopniowo poczucie odpowiedzialności w stosunku do innych, uczy się cierpliwości, ma towarzysza do zabaw i dzięki temu wyładowuje całkiem sporą ilość swojej nieokiełznanej energii. Jedynak z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie przekazywać swoje największe tajemnice i zwierzać się z problemów, zaś będąc smutnym znajdzie w nim pocieszyciela. Z tego powodu należy założyć pojawienie się
Chłopiec z psem
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
zwierzęcia, kiedy maluch zacznie intensywnie o nim wspominać. Jednak trzeba wiedzieć, iż nie ma to być decyzja powodowana impulsem. Wcześniej należy przedyskutować wszystkie za i przeciw, pomyśleć, jaki to ma być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zamieszania w budżecie domowym.

Prawdopodobnie pierwszy na myśl przychodzi sympatyczny pies, z którym dziecko będzie szalało jak z kolegą. To dobry wybór, pod warunkiem, że ma się odpowiednią ilość wolnego czasu na częste spacery i sporo przestrzeni, żeby razem z dziećmi mógł szaleć w domu. Obroże dla psów oraz wszystkie inne akcesoria można teraz bezproblemowo dostać w najbliższym sklepie zoologicznym. Karmy, tak suche, jak i te mokre można systematycznie kupować przez internet. Sklep internetowy online (e-sklep zoologiczny) zrealizuje zamówienie, a paczkę przywiezie na miejsce kurier.