sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Publikacja własnej książki: w jaki sposób można to zrobić?

O wydaniu swojej książki marzy wcale niemało osób. Rzecz jasna zanim książka trafi na prasę drukarską musi zostać napisana, zrecenzowana, a dopiero na końcu wysłana do wydawnictwa, które być może zainteresuje się tym, aby ją wydać. Droga do wydania swojej książki jest więc niezwykle długa. Jak ją pokonać?


Napisanie książki do dopiero pierwszy krok do jej opublikowania. Jeśli mamy już przygotowany maszynopis swojej książki powinno się ją oddać do recenzji. Osobą, która ma dokonać recenzji może zostać ktoś z kręgu naszej rodziny bądź przyjaciół. Pozytywne zrecenzowanie książki sprawi, że coraz częściej zaczniemy sobie zadawać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na trudne pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru mamy wielkie wydawnictwa, ale także wydawnictwa małe, w których koszt wydrukowania książki będziemy musieli wziąć na siebie. Jeżeli więc chcemy nieco zaoszczędzić na kosztach przeniesienia książki na papier możemy zastanowić się, czy nie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na język, którym się porozumiewamy możemy użyć określenia „samowydawanie” - zobacz tutaj. W ogromnym skrócie znaczy to, że książkę wydamy samodzielnie bez konieczności przesyłania napisanej przez siebie książki do firmy zajmującej się wydawaniem książek.
książka
Author: The Orl
Source: http://www.flickr.com


Samomydawanie przeróżnych książek cieszy się obecnie wielką popularnością na całym świecie. Rozpoczynający swoją przygodę z publikowaniem autorzy stawiają na samowydawanie własnych książek w najróżniejszej, nie tylko w tradycyjnej formie książki na papierze - ebookred.pl/wydawnictwo.html. Niemniej często decydują się oni na wydanie swojego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się niemałą popularnością tak naprawdę z jednego, bardzo istotnego powodu: jest zwyczajnie o wiele tańsze niż samowydanie książki w klasycznym, papierowym wydaniu.


Decydując się na samowydawanie książki, od nas tylko zależy, w jakiej ilości egzemplarzy ją wydamy. Z powodzeniem możemy wydać tylko trzy tomiki, które sprezentujemy znajomym, jak i dwa tysiące egzemplarzy. Pytanie tylko, czy wydanie tysiąca egzemplarzy jest potrzebne? Gdzieś przecież trzeba będzie je sprzedać, a z tym można mieć już niemały problem. Może więc jednak wydanie książki rozsądniej przekazać w ręce profesjonalnego wydawnictwa?