sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Wiedza, to wartość sama w sobie

Nauka jest źródłem wiedzy, którą możemy spożytkować w różny sposób. Jedn z nas będą edukować innych, drudzy będą studiować przez wiele lat, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeżeli zależy nam na napisaniu naukowej rozprawy musimy mieć, co najmniej tytuł magistra. Sporo osób z tym tytułem publikuje książki, skoroszyty naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, z którymi są powiązani. Tworzone są też publikacje ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi doktorami albo profesorami stworzyć publikację naukową, która będzie polecana studentom na sporej liczbie uczelni. Są profesorowie, którzy mają na swoim koncie wiele publikacji naukowych, są też tacy, którzy mają absolutne minimum publikacji, pozwalających na zostanie profesorem.

Człowiek czytający książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Dziś za publikację naukową artykuły w czasopismach, co ciekawe artykuł ten może być stworzony przez osobę niewykształconą w tematyce tekstu. Dziś dyplom uczelni nie zawsze oddaje pasję konkretnej osoby. Teraz ludzie dodatkowo kończą kursy, lub we własnym zakresie się dokształcają. Takie samokształcenie pozwalające na własny rozwój sprawia, że ludzie są w stanie napisać dobry i rzetelny tekst na tematy, o których na studiach ich nie uczono. Jednak mają podstawy chociażby związane z redakcją tekstów naukowych. Mimo, to studia pozwalają na ogólną ogladę na przykład w kwestii redakcji pism naukowych, bo na wszystkich studiach należy mieć tą sztukę opanowaną do perfekcji, chociażby w momencie, gdy trzeba napisać prace zaliczeniowe. Właściwa redakcja publikacji naukowej to połowa sukcesu.

PRACA W WYDAWNICTWIE Z TRADYCJĄ
Książki
Author: Matthew
Source: http://www.flickr.com

Wydawnictwa wypuszczające na rynek książki o zoombie raczej nie będą zainteresowane książkami dotyczącymi fizyki kwantowej albo o poprawnej polszczyźnie. Dlatego też istnieją wydawnictwa naukowe, specjalizujące się w wydawaniu książek z konkretnych dziedzin, bądź też książek na dany poziom edukacji. Wydawnictwa naukowe współpracują z najlepszymi ludźmi nauki, którzy tworzą dla nich książki, a ostatnio nawet ebooki, które z kolei, gdy tylko pojawią się na półkach schodzą jak świeże bułeczki. Prawda jest taka, że porządnie napisana naukowa książka to skarb, który przyciągnie nie tylko grono pedagogiczne na różnych szczeblach oświaty, czy studenta, który musi zajrzeć do książki z powodu wykładów, ale też sprawi, że sięgną po nią ludzie, których nauka fascynuje. Książki naukowe i popularnonaukowe w obecnych czasach przechodzą renesans. Dlatego wydawnictwa naukowe są tak istotnym elementem wydawniczej układanki w naszym państwie. W dodatku ciągłe zmiany w systemie oświaty nie pozwala spać spokojnie tym, którzy są odpowiedzialni za tworzenie podręczników dla kolejnych osób uczących się objętych następnymi reformami.