sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Oferty noclegowe w Bieszczadach, Jakim sposobem spędzić aktywnie wypoczynek w Bieszczadach

Po kilkugodzinnej nieobecności w miejscu zamieszkania związanej z obowiązkami edukacyjnymi lub zawodowymi, większość z nas myśli przeważnie o ciepłej kolacji, gorącej kąpieli i wygodnym łóżku. W pewnej chwili jednak zaczyna odczuwać pewnego typu niedosyt, brak czegoś oczywistego. Jest nią potrzeba ruchu. Niektórzy ludzie prowadzą spokojny tryb życia i nawet nie chcą myśleć o wysiłku fizycznym spokrewnionym ze sportem, który przecież zamiast regenerować stracone siły, „wysysa” resztki, które jeszcze w nich zostały po długim ciężkim dniu spędzonym w pracy. Inni – których, a szkoda, jest zdecydowanie mniej – wybierają inne rozwiązanie.

góry - Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Wypoczynek nie musi łączyć się z obijaniem się. Istnieje „aktywnego wypoczynku”, w którym ukrywają się przeróżnego rodzaju aktywności psychofizyczne, a wywodzi się ono z rekreacji ruchowej. Słowo „rekreacja” pochodzi od łacińskiego recreo, co dosłownie znaczy ożywić, odnowić. Aktywność ruchowa to także te poczynania, które podejmowane są poza wszystkimi obowiązkami w chwilach wolnych od obowiązków, a wykorzystywane są po to, by odpocząć i się rozerwać.

Bieszczady wchodzą zachodnią partię Beskidów Wschodnich. Na terenie Polski najwyższym szczytem jest Tarnica, a jej wysokość sięga 1346 metrów nad poziomem morza. Na terenach Bieszczad znajduje się flora i fauna niemożliwa do spotkania w innych regionach Polski, znajduje się tam również Bieszczadzki Park Narodowy. Każdy, kto ceni sobie aktywność ruchową, mógłby choć raz w życiu pojechać w te góry. Piesze wędrówki różnymi szlakami turystycznymi mogą przysporzyć wiele trudności oraz mocno wymęczyć nawet najbardziej doświadczonych wędrowców. W pewnej odległości na szlakach natknąć się można na schroniska będące częścią bazy noclegowej Bieszczad. A gdy to Cię ciekawi - ruszajwpolske.pl/noclegi/bieszczady/domki_letniskowe/r,3,1,1,index.html.

Polonina Wetlinska
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com
Dla wędrownych turystów jest to doskonała alternatywa na odpoczynek po długim marszu. Wewnątrz schroniska można zjeść ciepłe danie, wykąpać się, przespać się a tuż nad ranem przygotować się do wymarszu i ruszać w drogę. Istnieje również alternatywa przenocowania w obiektach hotelowych bądź pokojach gościnnych, a mnogie oferty noclegowe w Bieszczadach znaleźć można za pośrednictwem Internetu. Góry to idealne miejsce na aktywny wypoczynek zarówno dla samotnych wędrowców, jak i dla dla zorganizowanych wycieczek turystycznych.