sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Broń palna na plastikowe kulki? Czy warto?

Ludzie robią różne rzeczy, jedni chodzą na zajęcia tańca, a część osób lubuje się w broni palnej. Ludzie, którzy zainteresowani tą drugą opcją na sto procent mają wiedzę na temat repliki air soft gun. Repliki tego typu możemy kupić w wielu sklepach internetowych. Możemy znaleźć tam niemalże każdy rodzaj broni. Na dodatek ceny replik wcale nie są takie duże, choć tu też sporo zależy od modelu broni. Najlepsze jest to, że repliki air soft gun są na kulki, czyli przez tego typu repliki można wypróbować swoje zdolności strzeleckie.

air soft gun
Author: Mad House Photography
Source: http://www.flickr.com
Są rozgrywki z użyciem tych replik, ale bywają one również używane w ramach zajęć taktycznych. Co ważne taką replikę każdy z nas może sobie kupić. Nasze rodzime prawo traktuje je, jako zabawki, chociaż dla ludzi, którzy je posiadają są to raczej cuda techniki, a nie zabawki.

Broń palna dla każdego

Doskonale wiemy, że nie każdy chce sobie wyrobić zezwolenie na broń. Oczywiście mało, kto ma potrzebę posiadać broń - odwiedź ten sklep - w mieszkaniu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, choć odrobinę podnieść sobie, od czasu do czasu poziom adrenaliny. W takiej sytuacji ludzie często, zamiast wybierać gry komputerowe stawiają na rozgrywki z udziałem repliki air soft gun, takimi jak przykładowo w tym miejscu. Są to rozgrywki w czasie, których używa się replik broni palnej, które ładuje się plastikowymi kulkami. To rzeczywiście świetna zabawa, która pozwala się wyszaleć.

Są ludzie, którzy mają po parę lub nawet kilkanaście replik w domu. Choć cena jednej repliki nie jest duża, bo przecież jest to sprzęt, który będzie można używać długi czas, to, kiedy ktoś ma już więcej niż pięć takich replik i chciałby kupić jeszcze więcej to, taka rozrywka będzie kosztowna. Tak, więc dla sporego grona osób wydawanie 300 złotych za replikę jakiejś broni jedynie po to, by raz na jakiś czas pobiegać po lesie w ramach jakiejś fikcyjnej rozgrywki, to za dużo.

Trzeba stwierdzić, że dla wielu ludzi to nie ma sensu. Ale są ludzie, którzy pasjonują się tego typu sprzętem i powinniśmy dać uprawiać im ich pasję. Dodatkowo musimy pamiętać, że chociaż to nie jest broń, a zabawka, to możemy zrobić komuś krzywdę, gdy osoba, którą trafimy nie ma ochraniacza – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę.

Nie zapominajmy również, że choć jest to zabawka, to raczej dla ludzi, którzy mają trochę oleju w głowie, więc raczej nie kupujmy repliki broni dzieciakowi, który ma dziesięć lat. Może i owszem w dzisiejszych czasach świat jest inny niż dawniej i dzieciaki szybciej dorastają, ale niektóre zabawki zostawmy starszym dzieciom i dorosłym.