sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Aktualne mody na rynku 3D: figurki oraz skanowanie

Faktycznie egzystujemy w nad wyraz ciekawych czasach. Za sprawą innowacyjnych technologii stało się możliwe to, co przed laty nie było możliwe. A mianowicie rozwój informatyki umożliwia kreowania w wirtualnym świecie modeli, które oddają realia. Dlatego też także skanowanie, jak i tworzenie figurek stało się możliwe dzięki rozwojowi techniki. Kto najwięcej na tym skorzysta? Okazuje się, że więcej osób, niż pierwotnie się wydawało.
Figurka 3D
Author: Gidge Uriza
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od skanowania w technice 3D - skanowanie obiektów 3D. Jest to godziwy sposób na przeniesienie do fikcyjnego świata modeli pochodzących z realnego świata. I tak można zeskanować rzeczywiście wszystko: człowieka, zwierzę czy przedmiot. Komu jest to potrzebne? Otóż okazuje się, że te skany mogą być wykorzystywane zarówno w reklamie, jak i przy produkcji filmów. Za sprawą tej techniki także kreatorzy mody mogą zużytkować modele wzięte z realnego życia. I do tego mogą również zeskanować najpóźniejsze kreacje, które potem wprowadzą do systemu. Potem mogę je wykorzystać przy robieniu multimedialnych prezentacji danego produktu. I tak widzimy, że praktycznie jest możliwe wykorzystanie tych skanów w świecie reklamy i marketingu. Nie tylko przy wytwarzaniu reklam, ale co więcej każdy sprzedawca może współcześnie postarać się o taki skan produktu. Następnie może skonstruować multimedialną prezentację, dzięki której zdobędzie następnych nabywców.drukowanie figurek 3d
Author: Jennie Faber
Source: http://www.flickr.com
Wykonanie skanu w technologii 3D znajduje zarówno inne zastosowanie. Otóż umożliwia zrobienie figurek w tej technologii 3D. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jaką wziętością się one cieszą. Praktycznie znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w świecie biznesu, lecz zarówno cieszą się popularnością wśród zwyczajnych konsumentów. I tak w biznesie stało się możliwe szybkie wykonanie chociażby makiet przeróżnych wymysłów architektonicznych. Jest to pomocne przy szukaniu inwestorów i realizacji pomysłu biznesowego. Zarazem konsumenci indywidualni mogą zrobić figurki 3D nie tylko swoje, ale zarówno zafundować oryginalny prezent swoim najbliższym. W grę wchodzi wykonanie popiersia czy nawet całej sylwetki człowieka. Oferta na rynku jest dość bogata. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazy: „figurki 3d” lub „skanowanie 3d”.