sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Pielęgnowanie miłości w związku małżeńskim

Jak przeciwdziałać monotonii w małżeństwie oraz wzmocnić poczucie więzi? Na te właśnie pytania postaram się dać odpowiedź w niniejszym tekście. Każde z partnerów jest autonomiczną jednostką, posiada inne spojrzenie na świat. Dzielcie się swoimi wyobrażeniami, rozmawiajcie szczerze. Nie wstydźcie się rozmawiać o swoich uczuciach. Podkreślajcie, że bardzo wam na sobie zależy. Czasem przyjemnie jest dostać od małżonka SMS z wiadomością: „Kocham Cię bardzo”.

pończochy samonośne z pasem dla kobiet
Author: Amazing Girl
Source: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, by kiedy niekiedy zaskakiwać się czymś przyjemnym – przynieść podarek bez okazji, zorganizować wspólną wyprawę rowerową, wyjść na basen, do teatru albo do restauracji. Może warto przemyśleć przygotowanie dań razem z partnerem? Na pewno wspólne „pichcenie” będzie o wiele przyjemniejsze aniżeli sytuacja, gdy sfrustrowana kobieta stawia mężowi obiadek na stole. Jak można uatrakcyjnić sferę intymną?

Szczerze mówcie o swych pragnieniach i fantazjach miłosnych. Pomyślcie o afrodyzjakach albo skorzystaniu z gadżetów erotycznych. Pomogą kabaretki, powabne pończoszki, czy też inna ładna bielizna http://amazinggirl.pl/bielizna-damska.html bielizna.

W miarę upływu trwania związku redukuje się poziom zadowolenia. To naturalny etap. Rośnie poczucie ograniczenia osobistej swobody, zaś fascynacja erotyczna zmniejsza się. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają najprostsze rozwiązanie – rozwód. Uczucie wygasło, a więc nie warto się starać. Jak można przeciwdziałać rutynie w związku? Wracajcie do miejsc, w których spotykaliście się w trakcie pierwszych schadzek. Pobudzajcie wzajemną fascynację erotyczną przez abstynencję od siebie. Najlepszym sposobem na zwiększenie apetytu jest głód. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.
Podejmujcie wspólne aktywności, zapiszcie się na kurs tańca bądź grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zawsze zbliża do siebie. Nie każcie domyślać się małżonkowi, o co wam idzie. Partner nie jest wróżką. Pracujcie nad porozumiewaniem się. Szczerość to podstawa. Rozmowa jest dialogiem. Zawsze starajcie się zrozumieć punkt widzenia małżonka. Modyfikujcie swe postawy wobec związku. Wiele zależy od naszych wyobrażeń o szczęśliwym związku. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do troski o partnera oraz akceptowania niewygód.

Ale przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanej osoby i dbajcie o własny rozwój indywidualny, bowiem będąc szczęśliwym z samym sobą, łatwiej będzie wam cieszyć się z bycia razem.