sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Bardzo dobrze skompletowany sprzęt biwakowy na dwudniowe wycieczki w góry.

Wyprawa w góry oraz wypad do lasu bez idealnego przygotowania może okazać się porażką. Zwłaszcza, kiedy zaskoczy deszcz a my nie mamy odpowiedniego dachu nad głową. Natomiast jak jest to całodzienny wypad to dobrze, w przypadku gdy wybieramy się na parę dni powinniśmy się pieczołowicie przyszykować
.
namiot na grenlandii
Author: euphro
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedni ubiór, dobry aparat, komfortowe buty to sprzęt o jaki powinno się zadbać. Żeby obcować blisko przyrody większość decyduje się na pola kempingowe. Co za tym idzie powinno się zorganizować dobry sprzęt biwakowy- . Jak wybrać odpowiedni sprzęt, powinniśmy koniecznie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ilu osobowy musi być nasz namiot, czy ma być to jednopokojowy, czy bardziej wielopokojowy namiot. Z tym,że w momencie, wybrania doskonałego sprzętu noclegowego trzeba zadbać o dalszą część ekwipunku - palniki, butle i akcesoria. Jeszcze do nie dawna wybierając się w jakąkolwiek podróż oraz wędrówkę używaliśmy papierowej mapy, busoli, polegaliśmy na wiedzy nabytej na geografii oraz na lekcjach z przysposobienia obronnego. Z czasem to wszystko przekształciło się, ponieważ zaczęły na rynek wdrażać się akcesoria turystyczne do nawigacji. Czym jest przyrząd do nawigacji? Otóż jest to połączenie standardowych dodatków w jedno unikatowe urządzenie. W przyrządzie, wszystko zależy od jego wyposażenia, mamy standardowo kompas, wysokościomierz oraz wiele map.
rozłożony namiot
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
Standardowo akcesoria turystyczne do nawigacji wyposażone są w topograficzne mapy Polski czy Europy. W przypadku, gdy planujemy wyjazdy poza obszar państwa trzeba wgrać własne mapy. Nie jest to trudne, dlatego powinniśmy takie modernizacje wykonać sami w domu. Wystarczy, iż mamy przewód do komunikacji sprzętu z laptopem oraz dostęp do internetu, gdzie na stronie producenta uaktualnimy mapy. Podsumowując: gdy jesteśmy miłośnikami weekendowych wypadów pamiętajmy zaopatrzyć się w najlepszej jakości sprzęt - sprzęt do nawigacji. Od tego zależy nasze poczucie bezpieczeństwa oraz to czy nasz wypad będzie udany. Dlatego też przed jakimkolwiek wypadem odżałujmy troszkę więcej chwil na dokładne sprawdzenie i pakowanie naszej wyprawki wyjazdowej.