sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jak są zbudowane i w jaki sposób funkcjonują coraz popularniejsze w wielu zastosowaniach ekrany typu LED.

Wielu z nas bawiąc się na dużej imprezie, koncercie czy meczu korzystała z możliwości, które dają wielkie ekrany podwieszone u sufitu. Na nich można oglądnąć powtórki najciekawszych fragmentów, a niekiedy i transmisję na żywo, z kilku niezależnych kamer. Jeśli ktoś jest daleko od sceny, to niezwykle to pomaga w oglądaniu. Lecz mało kto tak naprawdę wie, w jakiej technice robi się tego typu i co sprawia, że tak dobrze się na nich ogląda różne transmisje.


Notebook z dwoma ekranami 17
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
A w każdym takim przypadku używane są ekrany led, bardzo chętnie używane w przeróżnych zastosowaniach. Najczęściej rzecz jasna używa się je na dużych imprezach masowych. W części hal montuje się je na stałe, lecz nie ma żadnego problemu aby tego typu ekran przykręcić w zasadzie w dowolnym miejscu. Poza tym coraz częściej panele led można znaleźć w innych obiektach, takich jak dworce, baseny czy obiekty publiczne (ekran led). Nie mają one tak dużych wymiarów jak te które można zobaczyć w halach, ale technologia w nich użyta jest taka sama.

Panele LED coraz bardziej zyskują na popularności dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Po pierwsze umożliwiają wyświetlanie obrazów bez względu na to, czy świeci słońce czy jest całkowicie ciemno. Diody LED za każdym razem świecą tak samo wyraźnie, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie - nie powinno być problemu z niedostateczną widocznością w niesprzyjających warunkach. Normalny ekran LED zbudowany jest z tak zwanych pikseli, na każdy piksel będą się składać trzy diody w różnych kolorach.


led
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jak dane diody będą świecić, taki kolor światła ma pojedynczy punkcik. Panele wykonane w technologii LED mają jeszcze parę ważnych zalet, dzięki którym popularność ich cały czas się powiększa. Mają modułową budowę, dzięki czemu są łatwe w instalacji i montażu, poza tym można je zestawiać w dowolnym rozmiarze, jak polecana strona.

Bierzesz ten artykuł za ciekawy? Wejdź na odsyłacz do strony (https://www.digital-motion.pl/sesja-rodzinna/), które da Ci wiele bardzo wciągających danych na omawiany temat.

Ekrany LED mają zaawansowane możliwości sterujące, tak więc bez większych problemów da się na nich emitować praktycznie wszystko, co tylko się chce.