sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Czas na zjawiskowe fotografie

Jeżeli chcielibyśmy zrobić fajne zdjęcie powinniśmy odrobinę się postarać. Nie jest prosto zrobić fotkę jakimkolwiek telefonem. Choć w dzisiejszych czasach może się wydawać, że każdy może być fotografem, to nie do końca tak się dzieje.
Fotograf robiący zdjęcie
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
To, że sami robimy fotografie nie oznacza jeszcze, że jesteśmy profesjonalistami w tej branży. Najlepiej mieć aparat. Przyda się on szczególnie, gdy chcemy wykonywać zdjęcie komuś, a nie sobie. W sklepach mamy bardzo dużo różnego typu aparatów. Począwszy od takich, które mieszczą się niemal we wszystkich kobiecych torebkach, po aparaty fotograficzne, których gabaryty mogą zaskoczyć. Wiadomo, że, kiedy chcemy kupić lustrzankę, to najlepiej byśmy od razu znaleźli do niej torbę, która zostanie etui na nasz aparat. Dodatkowo powinniśmy również pamiętać, że do lustrzanki można kupić obiektywy czy lampę. Musimy jednak mieć świadomość, że nie każda lampa będzie współpracowała z każdym modelem aparatu. Musimy sprawdzić, jaki sprzęt powinniśmy dokupić, a który jest przeznaczony do innych aparatów.



Świetny sprzęt do robienia pięknych fotek

profesjonalny fotograf
Author: Arielle Croitor
Source: http://www.flickr.com
Dziś każdy może wybrać sobie aparat o porządnych parametrach, który pozwoli na robienie fajnych zdjęć. Na rynku jest mnóstwo aparatów dla ludzi bawiących się fotografią i dla profesjonalistów. Jeśli sami do końca nie jesteśmy w stanie się rozeznać w tego typu sprzęcie, to zawsze można poprosić o pomoc ludzi, którzy są zatrudnieni w punkcie sprzedaży. Warto byśmy mieli świadomość, do czego potrzebny jest nam konkretny aparat. Odpowiedź, że do robienia zdjęć, to niekompletna informacja.

Powinniśmy uszczegółowić odpowiedź, dodać, czy zależy nam, by robić zdjęcia w ruchu, czy po prostu nie mamy aparatuby dokumentować rodzinne przyjęcia. To pomoże przy wyborze aparatu, który będzie odpowiedzią na nasze potrzeby. Jeżeli np. chcemy kupić aparat, bo zaczynamy zabawę z fotografowaniem i w przyszłości mamy zamiar zająć się fotografią zawodowo, to zostaną nam pokazane lustrzanki droższe od tych najzwyklejszych aparatów. Ale, jeśli rzeczywiście chcemy robić zdjęcia, to powinniśmy wydać te kilkaset złotych więcej, by mieć się, na czym szkolić. Oczywiście profesjonalni fotografowie poleca jakieś aparaty. Opowiadają o parametrach, jakie aparat musi posiadać i o markach, które są najlepsze. W tej kwestii niestety nie ma zgodności i dopiero samodzielnie w praktyce będziemy mogli ocenić aparaty, których firm, w naszej subiektywnej opinii są lepsze.