sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Sztuka prania - wskazówki

Poprawne pranie garderoby, mimo iż wpisuje się w naszą codzienną rutynę, jest nie byle sztuką. Z uwagi na powtarzalną naturę tej czynności, niekiedy zapominamy o ważkich elementach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, poczynając od segregowania, a skończywszy na poprawnej konserwacji pralki. Oto porady, jakich zastosowanie pomoże opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.
pranie
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
W czasie sortowania prania zwracaj baczność nie wyłącznie na odcienie, ale też na rodzaj materiałów. Odcienie winny być podzielone na białe a także czarne, albowiem nawet przy praniu w niewysokich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Pozostałym kryterium w trakcie sortowania jest typ tkaniny - dzielmy pranie zależnie od typu przędz na naturalne jak też sztuczne, ponieważ wytyczne dotyczące ich prania są zróżnicowane. Dobrym rozwiązaniem jest kosz z kilkoma przegródkami na pranie, ułatwiającymi sortowanie - szczegóły na stronie.

Każdorazowo stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w znakach na metce wszytej w odzieży. Jeśli jakieś odzienie nie posiada metki, obejdźmy się z nim ogromnie delikatnie. Aby zabezpieczyć odzież przed uszkodzeniami w trakcie prania, każdorazowo opróżniajmy kieszenie, starajmy się związywać tasiemki jak też nie przepełniajmy pralki. Garderobę wyjątkowo narażoną na uszkodzenia w trakcie prania można wkładać do woreczków na pranie. Kierujmy baczność
pranie
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
także na stan naszych strojów przed włożeniemich do pralki. Pranie odzieży z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie czy ubiorów z rozdarciami, zaszkodzić może nie tylko naszej pralce, ale dodatkowo odzieniom.
Odpowiednie posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce doskonałego prania. Późniejszy to właściwe załadowanie bębna pralki. Miejmy na uwadze, że nie wolno w całości napełniać pralki. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak ażeby stroje mogły się swobodnie obracać w bębnie, jest niezbędne do pozyskania odpowiednich efektów prania. Zależnie od typu materiału powinniśmy pozostawić w bębnie właściwą ilość wolnego miejsca. Materiały bawełniane potrzebują najmniej pustej przestrzeni - starcza jak będzie odpowiadać ona wielkości dłoni włożonej ponad pranie - idź na stronę. Tymczasem tkaniny sztuczne powinny zajmować nie więcej niż od 40 do 60% pralki.