sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Manierka - niezbędne wyposażenie w czasie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie z pewnością należy bardzo dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeśli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, ale dłuższy czas. Trzeba zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i praktyczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w trakcie biwaku, takie jak na przykład lornetka lub kompas.
szczegóły
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Niezbędna na pewno okaże się też manierka - która służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się również w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, z reguły posiada pojemność około 2 litrów. Wykonana jest z solidnego, trwałego materiału i posiada szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę profesjonalnego wyposażenia polowego, wykorzystują ją nie tylko osoby wybierające się na biwak, lecz także myśliwi lub niegdyś wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką albo bukłakiem, bowiem mają one zwykle znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do profesjonalnego wyposażenia polowego. Manierki zdołają posiadać rozmaity kształt - okrągły lub kulisty, dzisiaj odnajdziemy też manierki, jakie są stworzone z różnorodnych materiałów, na przykład z drewna, szkła czy tworzyw sztucznych. Wybór manierek jest więc wyjątkowy, w związku z tym każdy bez wątpienia odkryje dobrą manierkę, która okaże się pożyteczna w trudnych warunkach.Piknikowe wariacje na wakacje
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Mimo tego, że dzisiaj mnóstwo osób korzysta z innych naczyń do przenoszenia wody, takich jak choćby bidony to manierka dalej cieszy się popularnością i zaciekawieniem pośród rozległego grona osób. Bez wątpliwości jej największą zaletą jest właśnie odporność i solidność sporządzenia, a to nie zawsze zdołamy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i porządnie sporządzone manierki bez wątpliwości przetrwają w rozlicznych kłopotliwych warunkach i będą perfekcyjnie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę możesz kupować w wielu sklepach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.