sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Czym jest tuning? W jakiego rodzaju autach najkorzystniej go zastosować? Jakie są rodzaje tuningu?

Dla jednych osób tuning samochodowy to po prostu przerabianie samochodów, dla pozostałych zaś to przejaw mody lub stylu życia, na pewno prezentacja swojej indywidualności i niezależności. Racja leży po obu stronach, bo tuning w języku angielskim znaczy modyfikację w seryjnych pojazdach, dzięki czemu możemy stworzyć unikatowy egzemplarz.
Powinniśmy przyznać, że w ostatnim czasie tego typu dziedzina motoryzacji rozwinęła się niezwykle sprawnie, iż definicja tuningu powiększyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców zdecydowanie przyznaje, iż zmieniać w autach możemy w sumie wszystko, a jedynymi aspektami, które ograniczają pragnienie zmian jest z pewnością zasobność portfela kierowcy i profil przeznaczenia samochodu - produkty Meguiarpolecamy Meguiara. Całe szczęście zawsze są najlepsze preparaty, które każdy kierowca może używać, jak Meguiar's. Tuning rzeczywiście możemy podzielić na dwie najbardziej ważne kategorie.
samochód
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy z nich to tuning mechaniczny, drugi optyczny. Na początku uważano, iż tuning odnosi się tylko mechanicznych zmian, czyli takich, które mogą zwiększyć osiągi samochodu - czy mówimy o maksymalnej prędkości, przyspieszeniu lub powiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednakże i popularność sprawiły, iż obecnie tuning odnosi się również do elementów stylistycznych auta, tak więc zmian w wyglądzie auta dzięki wykorzystaniu spojlerów czy fachowo projektowanych zderzaków. Wielka ilość sklepów np. OEM+ sklep tuningowy online OEM+ zajmuje się wymyślaniem i sprowadzaniem odpowiednich elementów, jak Shiny Garage, dzięki temu nasze auto - zepsuta opona - może zaprezentować się naprawdę profesjonalnie.


Wraz z rozwojem technologii tuning zawitał w całkiem nowe obszary - sprawdź ofertę sklepu OEM+ Tuning Center. Szczególnie zauważalne jest to w nowych samochodach. Tuning elektroniczny, podobnie jak tuning mechaniczny odnosi się do polepszania właściwości trakcyjnych, zwiększaniu mocy auta, odnosi się jednak przede wszystkim do oprogramowania jednostki napędowej, jaka odpowiada za kondycję silnika. Najbardziej powszechny jest tzw. tuning chipowy stosowany w sterownikach motoru, czyli w komputerze silnika.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony samochody straży pożarnej, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Tak wykorzystany tuning na pewno wpływa na lepsze osiągi, na to, że pojazd będzie sprawował się rewelacyjnie przez bardzo długi czas.