sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Niecodzienne metody na sprawdzenie swojego logicznego myślenia czyli co mogą zaproponować pokoje typu escape room

Ludzie od bardzo dawna lubią najróżniejsze zagadki, a najlepsze są takie, w których mogą się mogli sprawdzać. Dlatego też bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze gry które sprawdzają umiejętność odpowiedniego myślenia i analizowania zdarzeń.


escaperoom
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Lecz niektórym i to nie wystarczy i poszukują czegoś co jeszcze bardziej ich zaintryguje. I niektórzy rzeczywiście znajdują, przykładowo w pokojach znanych jako escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do nas z Zachodu, gdzie jest dość popularna. Także u nas zaczyna się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, bo jest wielu ludzi, którzy uwielbiają się na wszelkie sposoby sprawdzać, jednocześnie doskonale się bawiąc. W kilku słowach pokoje typu escaperoom to nietypowe zespołowe gry w świecie rzeczywistym, mające na celu rozwiązanie wcale nie łatwych zagadek. W tego typu grach uczestnicy są zamykani do tytułowego pokoju, wypełnionego różnymi przedmiotami. W pokoju umieszczone są też wskazówki, przy pomocy których będzie można otworzyć drzwi i się uwolnić, lecz jeśli ktoś myśli że takie zagadki są łatwe, to jest w duży błędzie.

W typowej sesji takich gier uczestniczy kilka osób. Liczba ich jest uzależniona od wielkości pokoju, który najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów.

Ten link do www baty dla konia zadziwi Cię niebywale pozytywnie. Znajdziesz tam masę szczegółowych postów. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Typowo na znalezienie rozwiązania i wyjście uczestnicy będą mieli od kilkudziesięciu minut do godziny, i jak się okazuje, raczej w tym czasie łatwo nie będzie.


Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora liczba zespołów niestety zostaje na zawsze uwięziona w zamknięciu. Rzecz jasna ta wieczność to czas, kiedy ktoś z obsługi pojawi się żeby otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W naszym kraju tego typu pokoje są do znalezienia w paru miastach i cały czas zaczynają się pojawiać kolejne. W każdym takim klubie jest najczęściej kilka pokoi, jakie można albo pokonywać zupełnie niezależnie, albo wędrować między nimi. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, wszystko to ma na celu zaskoczenie gości i spowodowanie, aby za każdym razem coś innego mogli odkryć - rezerwacja .