sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jak przebiegają kursy paralotniowe?

Paralotnie stają się coraz bardziej cenione, a kursy pozwalające na latanie typowane przez coraz większą liczbę użytkowników. Czy każdy może brać udział w kursie? Jakie trzeba posiadać predyspozycje? Przede wszystkim jest to sport dla osób 18 letnich, ale mogą w nich uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 lat, ale posiadają pisemną zgodę opiekunów.


Rafał Rutkowski
Author: Teatr Buffo
Source: Teatr Buffo


Wymagane jest również dokument od specjalisty, w którym będzie ocena na temat ogólnego formy kursowicza i pozwolenie na latanie.


Kursy paralotniowe mogą składać się z paru tur, które kończą się wystawieniem dokumentu. Kurs na paralotnie umożliwia zdobywanie kolejnych zręczności w lataniu a tym samym zwiększanie swych kwalifikacji. Dla zaciekawionych: promocyjne kursy paralotniowe.




Na wstępnym etapie kursowicz przede wszystkim szkoli się do startowania, lecz również samodzielnego przygotowania i skontrolowania sprzętu przed lataniem. Po ukończeniu tego etapu kursowicz powinien wyuczyć się podstawowych działań, więc główne działania takie jak zmiana prędkości lotu, wystartowanie, wykonanie zakrętów czy dokładne podchodzenie do lądowiska. Na drugim etapie kursant szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego skończeniu musi opanować chociaż jedną formę obniżania prędkości. Więcej na temat: .


Kursy paralotniowe gwarantują również dopełniające profesjonalne prawa.