sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jumping fitness – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy typ ćwiczeń, jaki zyskuje coraz to większą popularność.


Mówiąc w skrócie fitness jumping jest to skakanie na mini trampolinie.


Wariat i zakonnica
Author: Kuźnia PR
Source: Kuźnia PR


W rzeczywistości jednakże nie jest to takie łatwe, jak na początku się wydaje. W Polsce trening na trampolinie, czyli jumping Szczecin dopiero staje się popularny. Coraz to więcej fitness klubów wdraża do swej oferty tego rodzaju zajęcia.

Kliknij w link i przeloguj się na witrynę autora. Tam znajdziesz dużo szczegółowych informacji na przedstawiony tutaj ciekawy temat.

Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez skakania w górę czy też podwyższające tętno (taniec). Mogą także polegać na podskakiwanie (obie stopy odrywają się od trampoliny), w czasie którego wzmocnią się muskuły pośladków i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów oraz technik fitness jumping gwarantuje wszechstronny trening ciała (zmuszając mięśnie, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), natomiast miękka nawierzchnia trampoliny gwarantuje amortyzację, stąd nie obciąży stawów.
video
Author: www.4taroty.pl


Badania udowadniają również, że treningi na mini trampolinie są stosowne dla osób starszych, mających kłopoty z równowagą. Wykazują też że obciążenie, jakie wywołuje skakanie na trampolinie będzie jednakowe zarówno na stopach, karku jak też czole, gdzie było mierzone (oraz znacznie poniżej progu, w którym kości mogłyby ulec uszkodzeniu), natomiast w trakcie joggingu nasze kostki będą obciążone prawie dwa razy bardziej od reszty ciała.


W czasie podskakiwania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do potrzeb był niekiedy wyższy niż w czasie biegania na bieżni. Przy takim samym poborze tlenu, musimy wykonać o 68 procent większy wysiłek w przypadku joggingu aniżeli skakania na trampolinie.