sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Co powoduje, że uwielbiamy filmy?

Trzeba odrobinę przemyśleć z jakich powodów ten człowiek, który ogólnie nie przepada za oglądaniem filmów jest nietypowy. Oczywiście kinematografia nie jest dla każdego, lecz jakoś się tak złożyło, że większość z nas lubi obejrzeć co pewien czas filmy dvd albo bardzo ostatnio popularne amerykańskie seriale TV.

telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
To znaczy seriale telewizyjne to właściwie były wielce popularne już lata temu, lecz dopiero takie seriale jak The Wire albo Dexter sprawiły, że wreszcie telewizja już nie jest traktowana przez społeczeństwo jako wielce ubogi krewny świata filmu. Niegdyś słynni aktorzy wstydzili się nawet grywać w serialach, dzisiaj to nie do pomyślenia.

Cóż, weźmy chociażby pod uwagę filmy dokumentalne: w wielu przypadkach ich podstawowym walorem jest nauka, lecz są również te, które możemy oglądać jak zwykły film. Np. Michael Moore zwykł robić interesujące filmy dokumentalne, które dla wielu osób są wartościowe, a na dodatek mądre, bardzo oddziałujące na USA, świat. Przecież gdy Michael Moore kręcił filmy atakujące George`a Busha Jr, w Waszyngtonie robiono dużo, aby opóźnić znacznie premierę filmu, bo akurat się zbliżały wybory prezydenckie. Mało szanowany w tym momencie człowiek niby wybrał wybory, ale i tak porządny film dokumentalny mocno oddziałuje na świat.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych treści na ten temat? Przekazujemy Ci dobrą nowinę - kliknij przedszkola kabaty w poniższy link i ciesz się lekturą.

Poza tym, wiedzy nigdy zbyt wiele. Jeżeli mamy darmową naukę, ciężko z niej nie skorzystać, prawda?

Dobre filmy, szczególnie filmy 3d (sprawdź czego brakuje w Twojej kolekcji i zamów taniej: filmy 3d) oglądamy jednakowoż głównie dla uniesień oraz rozrywki. W sumie nawet rewelacyjne filmy, klasyki kinowe na miarę Amelii, Taksówkarza czy Skazanych na Shawshank generalnie nie charakteryzują się wielce ambitnym poziomem. Tzn. to są całkiem ambitne produkcje, kapitalne pod niemal wszystkimi względami, lecz bądź co bądź jeżeli szukamy głębi, to raczej w bibliotece, mimo wszystko filmy bardziej umieją oddziaływać na nasze wrażenia wzrokowe, tak się wydaje. Jeśli tak nie jest, autor tekstu szczerze prosi o przebaczenie.No właśnie: w następnym artykule trzeba wyjaśnić z jakich powodów dobre filmy na DVD i 3d są kochane przez zdecydowaną większość kinomanów. Czy być może w przypadku takich produkcji jak przykładowo Avatar nie powinniśmy już mówić o typowym przeroście tzw. formy nad treścią. Zapewne to najzupełniej subiektywna opinia, ale Avatar to i tak arcydzieło.