sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie mają zalety wielofunkcyjne narzędzia nazywane również multitoolami, jak odpowiednio je wybrać.

Prawdziwy facet musi umieć zrobić i naprawić wiele rzeczy, a na z pewnością potrzebne mu do tego będą odpowiednie narzędzia. Rzecz jasna najlepszą opcją jest posiadanie solidnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych rzeczy. Niemniej czasami należy mieć też przy sobie najpotrzebniejsze narzędzia, na wypadek jakieś awarii czy konieczności sprawnego wykonania jakiś prac. I w tego typu przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się tak zwane multitool, czyli narzędzia wieloczynnościowe. Najlepsze firmy produkujące te gadżety mieszczą całą dużą narzędziową skrzynkę w przedmiot o wielkości niedużej komórki. A jest tego faktycznie sporo, bowiem w skład typowego multitoola będą wchodziły kombinerki, różne nożyki, przecinaki, otwieracze, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Widać więc że jest tego naprawdę dużo, a projektanci bez przerwy szukają kolejnych nowości. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że narzędzia z urządzenia tego typu raczej nie zastąpią narzędzi z prawdziwego zdarzenia, ponieważ po prostu są małe. Lecz przy okazyjnym stosowaniu, przy prostych pracach przeważnie nie będzie potrzeby zakupu czegoś dużego, bo powiadając tego typu nieduży gadżet w zupełności on wystarczy.

zdjęcie narzędzi
Author: IQRemix
Source: http://www.flickr.com
Multitoole oferowane są przez liczne firmy i w naprawdę sporej liczbie układów. W związku z tym że rozmaitych narzędzi możliwych do wykorzystania jest tak duża ilość, to w praktyce nie ma możliwości umieszczenia ich wszystkich jednocześnie. Dlatego też bardzo często spotkać można multitool bear grylls przeznaczone do różnych zastosowań, z dopasowanymi ze względu na to pojedynczymi narzędziami - kliknij.

Najprostsze modele posiadać już będą tego typu narzędzi kilka, to znaczy standardowo kombinerki, nóż i parę śrubokrętów. Lecz bardziej zaawansowane urządzenia posiadać już będą nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do butelek oraz konserw. W urządzeniach o najlepszych parametrach znajdzie się także kilka typów wkrętaków, piłki do drzewa oraz miarki, dzięki temu wszystkiemu można będzie naprawdę sporo zrobić zarówno w domu jak i na leśnej wycieczce. Ponieważ multitool gerber są sprzedawane w wielu różnych rodzajach, to przy zakupie należy zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy - narzędzie multitool Gerber.

Po pierwsze podstawą powinno być znalezienie modelu, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania, czyli zwyczajnie będzie miał wszystkie konieczne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyjrzeć się jakości wykonania, bo od tego będzie zależało dalsze użytkowanie. Najważniejsze jest, aby multitoole były zrobione ze stali odpowiedniej jakości, ale też powinny być dobrze spasowane.