sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Legnica, miasto dużych możliwości, ze zdecydowanymi koncepcjami na przyszłość

Legnica to wyjątkowe i urokliwe miasto. Fantastyczne miejsce do życia mieszkańców z ciekawą ofertą dla turystów. Wciąż wzrastająca, ciekawa propozycja kulturalna, wielokierunkowa baza szkolnictwa wyższego. Korzystna oferta handlowa a także atrakcyjność oferty inwestycyjnej, czyni z Legnicy, jedno z najważniejszych ośrodków na planie Dolnego Śląska.

Niewątpliwie kołem zamachowym rozwoju miasta, a jednocześnie oczkiem w głowie legnickiego samorządu, jest Legnicka SSE. Od powstania, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała przyciągać potencjalnych przedsiębiorców i takie też spełnia zadania do dzisiaj . Legnica to miasto, któremu warto przyjrzeć się z bliska, poznać jego sporą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Author: Hotel Pałacyk
Source: hotelpalacyk.pl
Legnica położona na skrzyżowaniu szlaków, łączy od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te pozytywne strony Legnicy mają idealne odwzorowanie w motcie promocyjnym miasta - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, znajdujące się w Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich.

Dużo osób szuka fascynujących faktów na ten temat wątek. Niezłym pomysłem będzie odwiedzić nasz serwis (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/meksyk). Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie będziesz żałować!

Znajduje się na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w kraju.Prężnie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy mocno rozwinięta jest baza turystyczna, a głównie baza noclegowa - pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc noclegowych w Legnicy przybywa i polaryzuje się w temacie komfortu. Coraz więcej buduje się kosztownych hoteli. () Oferta noclegowa oferuje gościom także szeroko pojęty relaks, w postaci wellness oraz różnych sposobów rekreacji i rozrywki.
Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Tą metodą nawet najbardziej kapryśni turyści odnajdą idealne miejsce pobytu dla siebie. Na każdym kroku zobaczymy mnóstwo terenów zielonych. Najwspanialszym obszarem wypoczynku wśród zieleni jest znajdujący się w centrum miasta, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się charakterystyczny, historyczny budynek legnickiej Palmiarni. Od początku utworzenia, kryje w swych wnętrzach interesujące unikaty zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest niecodziennym miejscem wypoczynku, zachęcającym do rodzinnych spacerów. Miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców Legnicy, jest zespół Parku Gdańskiego i zespół kąpieliska Kormoran.