sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie są największe różnice pomiędzy Warmią a Mazurami?

Dla większości Polaków region Warmii oraz Mazur to praktycznie to samo. W rzeczywistości jednak to 2 sąsiadujące odrębne krainy geograficzne. Co interesujące, tylko Warmia posiadała kiedyś wyraźnie zdefiniowane granice geograficzne.


wieczór
Author: BernieCB
Source: http://www.flickr.com


mazury
Author: www.4taroty.pl


wrażenia


Mazury nie stanowiły nigdy osobnej jednostki administracyjnej - zarówno pod względem świeckim, ani też kościelnym. Obszar Warmii był zawsze katolicki, natomiast na Mazurach nie odnajdziemy typowych kapliczek, ponieważ mieszkała w tamtym miejscu ludność wyznania ewangelickiego. Duża ilość turystów, którzy przybyli na Mazury oraz przebywając np. w Barczewie, Raszlu czy Biskupcu sądzi, że tak właśnie jest. Niestety są w będzie, ponieważ wszystkie wspomniane miasta to cząstka Warmii.

Czasem publikowane w internecie informacje są niemiarodajne, ale jeżeli ciekawi Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź wiarygodne info (https://karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/sztucce/) również na podobnej stronie.

Najpopularniejsze miejscowości na Mazurach to natomiast Mrągowo, Węgorzewo czy Ełk. Jest to śliczna, pełna lasów kraina słynąca z dziesiątek jezior, na których odpoczynku poszukują ludzie z całej Polski już od wielu lat. Warto tu przyjechać niezależnie od pory roku, gdyż niemalże w każdym przypadku jest tutaj prześlicznie. Możemy np. chodzić na dłuższe leśne SPAcery, chodzić na ryby czy też wyczarterować jacht i spędzać swoje wakacje na jachcie.
Naturalnie Mazury cechują się również doskonałą bazą noclegową. Każdy znajdzie tutaj dla swojej rodziny coś należytego. Dla przykładu osoby preferujące komfort odnajdą nocleg w jednym z wielu hoteli, rodziny z dziećmi zarezerwują sobie kwaterę w domu wolnostojącym, natomiast samotni podróżnicy skorzystają z hostelu czy też motelu.


Nie tylko sympatycy historii docenią ruiny krzyżackich zamków, których jest w tych okolicach mnóstwo. Dla miłośników świetnej muzyki urządzane są natomiast przeróżne festiwale.