sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ambient.org.pl/includes/menu.inc).

Samodzielna nauka języka obcego

Panuje przekonanie, że samodzielna nauka obcego języka jest to sprawa bardzo trudna albo wręcz niewykonalna. Duża ilość osób sądzi, iż jest to zagadnienie tak zawiłe, iż wymaga uczęszczania na szkolenia prowadzone przez należycie wykwalifikowanych pedagogów. Jest to przekonanie z gruntu fałszywe.
Kiedy przez moment pomyśleć, to dojdziemy do wniosku, iż właściwie zawsze kiedy czegoś się uczymy, to uczymy się sami. Musimy coś zrozumieć albo wyćwiczyć pewne umiejętności i nikt za nas tego nie uczyni. W nauce języka obcego nie można pójść na skróty. Nauka pod przewodnictwem instruktora różni się od nauki samodzielnej wyłącznie tym, iż to instruktor wybiera nam następne wiadomości jak też umiejętności do opanowania. Toteż jeżeli by samemu wiedzieć, czego dokładnie należy się w danej chwili przyuczyć, instruktor okazałby się zbyteczny.

Jest jeszcze jedna rola instruktora nauki obcych języków. Przez pochwały oraz nagany, poprzez system ocen ma on motywować nauczającego się do regularnej pracy.
Włochy
Author: Julia Maudlin
Source: http://www.flickr.com
Tego składnika w samodzielnej nauce z pewnością nie ma. Jeżeli ktoś wymaga motywacji zewnętrznej, aby uczyć się obcego języka, oczywiście nie będzie mógł nauczyć się go na własną rękę. Może się i tak niestety zdarzyć, iż nauczyciel zamiast zachęcić uprzedzi do nauki języka obcego. Krok następny to nauka z native-speakerem, który nie musi być wykwalifikowanym instruktorem obcego języka. Nieistotne czy będzie to język francusku, arabski czy też język włoski, to do nas samych należy podjęcie decyzji, czy podejmiemy naukę języka obcego na własną ręką czy będzie dla nas lepszą (więcejna ten temat > do sprawdzenia na tej stronie) nauka w grupie pod okiem nauczyciela.

Korzyści jakie zapewnia ta ostatnia alternatywa to: sposobność dwustronnej konwersacji miedzy uczestnikami, dwustronnej oceny, motywacji ze strony instruktora, obiektywna ocena dotychczasowych osiągnięć. Jakim sposobem odnaleźć sprawdzoną szkołę uczącą języków obcych w stolicy? To nic trudnego. Starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: szkoła włoskiego Warszawa, a odnajdziemy mnóstwo wyników. Sprawdźmy dodatkowo opinie wśród forumowiczów lub własnych przyjaciół na temat wybranej szkoły i już można zabierać się do efektywnej pracy.